Beseda s Milenou Štráfeldovou "Co mě naučil mikrofon"

26.02.2012 15:00

Zveme na besedu s Milenou Štráfeldovou: Co mě naučil mikrofon

Akce se koná v neděli 26. 2. 2012 v 15 hodin v malém sále evangelického kostela na Štefánikově ulici.

Na besedě s autorským čtením se představí autorka povídkových knih, fejetonistka a redaktorka zahraničního vysílání Českého rozhlasu, která se věnuje českému exilu a českým komunitám v zahraničí, o kterých připravila stovky reportáží a rozhovorů.

Redaktorka zahraničního vysílání Českého rozhlasu - Radia Praha příležitost navštívit krajany žijící v USA i v řadě zemí po celé Evropě, natáčela na Manhattanu i v zapadlé vesnici na východní Ukrajině, kde dosud žijí potomci pobělohorských exulantů. Svými články přispívá i do několika tuzemských i zahraničních časopisů. 

Vedle toho je ale i autorkou dvou povídkových knih, Kriplíci a Přepisovačka. Ta je zařazena i do letošní literární soutěže Magnesia Litera. Krátce před loňskými Vánoci vydala i knihu fejetonů Co mě naučilo listí. I do nich se promítla zajímavá setkání s exulanty i krajany, ale například také s dalajlámou nebo papežem Janem Pavlem II. Nad svými knihami se s čtenáři setkává pravidelně, naposledy v Městské knihovně v Praze, na Kladně, v Berouně, Slaném nebo Hradci Králové.

 AKCE JE PODPOROVÁNA STATUTÁRNÍM MĚSTEM ZLÍN.